دپارتمان برق و الکترونیک

آشنایی با دپارتمان

یکی از شاخه‌های مهندسی  که از دانش علمی رفتار و اثر الکترون‌ها استفاده نموده و به توسعه قطعات، دستگاه‌ها، سیستم‌ها، یا تجهیزاتی می‌پردازد که انرژی الکتریکی یکی از فاکتورهای آنهاست؛ همانند لامپهای خلاء،ترانزیستورها، مدارهای مجتمع و مدارهای چاپی. این واژه به شاخه‌ی وسیعی از مهندسی اشاره دارد که زیرشاخه‌های بسیاری را در بر می‌گیرد. شامل رشته‌هایی که با توان، مهندسی ابزار دقیق، مخابرات، طراحی مدارهای نیمه هادی، و بسیاری دیگر در ارتباطند. این واژه همچنین بخش بزرگی از دوره‌های تحصیلی مهندسی برق را که در بیشتر دانشگاه‌های اروپایی تدریس می‌شود را شامل می‌شود. اگرچه در آمریکا، مهندسی برق شامل تمام شاخه‌های آن از جمله الکترونیک است. انجمن مهندسان برق و الکترونیک آمریکا یکی از مهم‌ترین و موثرترین سازمانهای این رشته‌های مهندسی به شمار می‌رود.

به منظور کاستن فاصله میان آموزش های ارائه شده در مراکز آموزش عالی و نیاز های صنعت کشور در حوزه مهندسی برق، این دپارتمان اقدام به برگزاری دوره های تخصصی – کاربردی برای مهندسین، دانشجویان و تکنیسین های این صنعت نموده است. برای نیل به این هدف و ارائه آموزش هایی با کیفیت مطلوب، از متخصصین مجرب یاری جسته و سعی بر آن شده است علاوه بر انتقال دانش فنی، محفلی برای تبادل تجارب گرانبهای این عزیزان به دانش پژوهان مهیا شود. همچنین این دپارتمان با برگزاری دوره های فنی-حرفه ای در حوزه برق و الکترونیک آموزش های مورد نیاز برای متقاضیان ورود به حوزه صنعت برق-الکترونیک را فراهم آورده است.
سر فصل دروس دوره های ارائه شده به صورت پیوسته و توسط هیئت علمی دپارتمان مورد بازنگری قرار می گیرد تا از به روز بودن آن ها منتبق به آخرین تکنولوژی ها وو نیاز صنعت اطمینان حاصل شود.
امید است توانسته باشیم گامی موثر در راستای پیشرفت و ارتقای سطح علمی و فنی عزیزان این مرز و بوم برداشته باشیم.

مدیر دپارتمان

اطلاعات فردی : 

نام و نام خانوادگی : عبدالمجید ابراهیمی   

سوابق تحصیلی :

کارشناسی برق – قدرت

آخرین سابقه شغلی :

مسئول تعمیرات برق چاپخانه نگارین اهواز

اطلاعات بیشتر

اساتید دپارتمان
نقشه راه دپارتمان

ردیفنام دورهمدت (ساعت)استادتاریخ شروعروزهای برگزاریشهریه (ریال)رزروثبت نام
1
PLC 1&2
36
آقای ابراهیمی
96/11/6جمعه6.060.000
2
DCS7
30
آقای ابراهیمی
96/12/3پنجشنبه و جمعه8.250.000
3
EPLAN
24
آقای بقال پور
96/12/16چهارشنبه6.600.000
4
WINCC

24
آقای ابراهیمی
حدنصاب آموزشیپنجشنبه و جمعه6.600.000